„Zapach siarki” w Europie

Jeśli chodzi o łatwość prowadzenia działalności gospodarczej, 8 krajów UE jest w tyle za Kazachstanem.

Unijna „zielona” polityka kosztowała Wlk. Brytanię 90 mld funtów, wymuszając zamknięcie huty aluminium, stalowni, zakładów chemicznych.

Europejscy biurokraci narzucili zakazy i ograniczenia na tysiące produktów, w tym na banany, kosmetyki, ogórki, dżemy owocowe, laptopy, żarówki, oliwę, plastikowe torby, telewizory, zabawki i chłodziarki do wina.

W zeszłym roku zakazali czekoladowych papierosów, bo mogłyby być dla nieletnich „wrotami do sięgania po wyroby tytoniowe”.

Przed laty, powołując się na higienę, zabronili używać bukowych bloków rzeźniczych i kazali je zastąpić plastikowymi. Nie zadali sobie trudu, by zorientować się, że plastik jest bardziej niehigieniczny. Łatwo go przeciąć i trudno wyczyścić, natomiast drewno bukowe jest bardzo twarde i zawiera antyseptyczny enzym.

Od tego miesiąca w UE można sprzedawać tylko odkurzacze, które zużywają mniej niż 1600 W, a od 2017 r. - maksymalnie 900 W. Istniejące urządzenia zużywają średnio 1800 W. Oszczędność energii jest minimalna, bo trzeba będzie dłużej odkurzać, nie wspominając o narażaniu alergików.

Dyrektywą unijną zakazano stosowania tradycyjnych żarówek, zmuszając konsumentów do kupowania drogich, fluorescencyjnych, zawierających rtęć. Środowisko niewiele na tym skorzysta, gdy trafią na wysypisko. Nie jest niespodzianką, że za tym zakazem lobbowali wielcy producenci, którzy stworzyli dla siebie olbrzymi rynek.

Jeśli Europa ma przetrwać i prosperować, „musi zniszczyć całego tego zgniłego, skorumpowanego, zabójczego dla miejsc pracy inkuba” eurokracji.

Strefa euro tkwi w „ekonomicznym korkociągu”. Panuje masowe bezrobocie, zwłaszcza w grupie poniżej 25 roku życia. To przepis na niepokoje społeczne.

Euro to katastrofa, czego jego zwolennicy nie chcą przyznać. To pozwoliło Niemcom obłowić się kosztem innych w unii walutowej. Jedyne zdrowe gospodarki w UE to te, które nie są w strefie euro. Nad całą tą sytuacją ekonomiczną „unosi się zapach siarki”.

 

Na podst. Europe: ‘a Whiff of Sulphur’, whydonttheylistentous.blogspot.com

Sieci społecznościowe

Tagi