Zrewiduj swoje przewidywania inwestycyjne. 7 praktycznych rad ! John Mark Linden

Wykorzystanie najnowszych badań neuroekonomii i neuroregulacji pozwala istotnie poprawić wyniki własnej działalności inwestycyjnej. 

Ważną rzeczą jest ustanowienie rozsądnych zasad postępowania, jeszcze zanim pod wpływem kaprysu zaczniesz podejmować nierozsądne decyzje inwestycyjne. 

Jeżeli jesteś młodym lub doświadczonym inwestorem, proponuję Ci zapoznać się  z grą inwestycyjną Mister Inwestor, która pokazuje wszystkie mechanizmy i prawa rządzącym rynkiem finansowym.

To nie jest reklama, to jest inwestycja w Twój rozwój. Znajdziesz tam zasady panujące na rynku pieniężnym i kapitałowym.

Zmuś swój mózg,  żeby działał na Twoją korzyść, a nie przeciwko Tobie.

Kontroluj  to, co da się kontrolować:

  1. Swoje oczekiwania, zbyt często mamy za duży dopływ dopaminy, która powoduje, że nasze oczekiwania są nierealistyczne.
  2. Swoje ryzyko. Zadaj sobie pytanie. Co zrobię, jeżeli moja decyzja będzie błędna.
  3. Swoją gotowość. Nawet najlepsze inwestycje czasami osiągają kiepskie wyniki. Bierz poprawkę na to, co mówią inni.
  4. Swoje koszty. Popatrz na opłaty za zarządzanie. 
  5. Swoje zlecenia. Im mniej zapłacimy maklerowi, funduszowi inwestycyjnemu tym więcej zostanie dla nas.
  6. Swoje podatki. Wydłużenie inwestycji może spowodować obniżenie podatku nawet o 10%. To zależy od kraju rezydenta.
  7. Swoje zachowanie. Badania neurologiczne pokazują Twoją równowagę neuroprzekaźników. Brak jej powoduje określone zachowania i typ inwestora. To jest temat na inny artkuł.

Czasem warto zastanowić się, czy nie zrobić stałego zlecenia środków (np. miesięcznego), na jakiś dobry fundusz lub zakup akcji.

Znany nam inwestor Benjamin Graham zaproponował, żeby każdy z inwestorów przed wydaniem pieniędzy powinien co najmniej przez rok prowadzić działanie inwestycje na papierze.

Warto projektować strategie inwestycyjne. Wybierać akcje, obligacje czy też fundusze inwestycyjne i obserwować swoje inwestycje.

Zachęcam do gry Mister Inwestor : https://produktybenedyktynskie.com/k183,0,gry  ( na tej stronie najlepsza cena, wszędzie jest drożej. Spiesz się) - Moja rekomendacja inwestycji

Z inwestorskim pozdrowieniem

John Mark Linden

 

John Mark Linden

Autor

Pasjonata filozofii, ekonomii, neurofinansów, neurobiologii, neuroregulacji, psychoedukacji, totalnej biologii oraz psychoterapii.

Inspirujący doradca, nauczyciel,  oferuje swoim czytelnikom alternatywną, przywracającą człowiekowi siłę wewnętrzną. 

Przedkłada język przełomowych odkryć naukowych na łatwe do zastosowania porady i podaje konkretne odpowiedzi na pytania.

Prezentuje nowy sposób myślenia o człowieku i świecie. Jego ogromna dociekliwość i niezłomność w odkrywaniu prawdy tworzy niezwykłą charyzmę urzekającą każdego.

"Najpierw analiza przyczyn, potem synteza -  pozbieranie wszystkiego razem i ustawienie równowagi - wszystkiego w sobie".

 

 

 

Wszystkie artykuły autora

Sieci społecznościowe

Tagi