Corley spędził 5 lat, badając codzienne zachowania i zwyczaje zarówno ludzi zamożnych jak i ubogich. Na tej podstawie stworzył pojęcie „nawyków bogatych”, z których wiele to po prostu sposób myślenia.
Dlaczego zmagasz się z kłopotami finansowymi albo brak ci pieniędzy na spełnienie jakiegoś życzenia?
Stosunek ludzkości do złota jest przedziwny. Z chemicznego punktu widzenia, jest ono zupełnie nieciekawe: prawie nie wchodzi w reakcje z innymi pierwiastkami.
Czytając dającą do myślenia, nową książkę Thomasa Piketty’ego „Kapitał w XXI wieku”, można dojść do wniosku, że świat nie widział takiej nierówności, jak obecnie, od czasów baronów rozbójników i królów.
Nauka sprzyja innowacjom jak nigdy dotąd i to w taki sposób, że będzie nam się żyło lepiej. Ale statystyki PKB nie potrafią tego uchwycić.
Za sprawą publikacji książki Thomas’a Piketty’ego, „Kapitał w XXI wieku”, nierówności stały się centralnym punktem publicznej debaty.
Stosunek ludzkości do złota jest przedziwny. Z chemicznego punktu widzenia, jest ono zupełnie nieciekawe: prawie nie wchodzi w reakcje z innymi pierwiastkami. Jednak spośród 118 pierwiastków na tablicy Mendelejewa, to właśnie złoto ludzie zawsze wybierali na swoją walutę. Dlaczego?
Niektórzy ludzie wydają się mądrzejsi od innych. Można dywagować, do jakiego stopnia za tę różnicę odpowiadają geny, a do jakiego – wychowanie.
Z niezliczonych statystyk wynika, że przepaść między bogatymi i biednymi wciąż się poszerza.
Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco prosta. Trzeba mieć coś, czego inni potrzebują, lub tego pragną i na dodatek będą chcieli za to zapłacić…
Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym i fakt ten ma ogromny wpływ na naszą praktykę duchową. Kupujemy zdecydowanie za dużo rzeczy. Wypełniamy nimi swoje życie, zastępując to, co naprawdę wartościowe.
Amerykański filozof C. L. Stevenson ukuł termin „definicja perswazyjna”, który oznacza przemycanie kontrowersyjnych poglądów za pomocą przymiotników i rzeczowników. Obecnie obserwujemy inwazję perswazyjnych, abstrakcyjnych rzeczowników. Szczególnie modne jest słowo „nierówność”. Założenie, przemycane w tym słowie, jest następujące: równość jest normą, a odstępstwa od niej muszą być uzasadnione.
Założenie, że gospodarka albo rynek są proste i łatwe do zrozumienia, to jedna z najbardziej niebezpiecznych rzeczy, jakie można zrobić. To pierwszy krok do tego, by zacząć dostrzegać prawidłowości i związki, których nie ma. Jeśli chcecie sobie poradzić, nie marnujcie czasu na próby bycia inteligentnymi.