Powinniśmy prowadzić więcej poważnych rozmów na temat opieki zdrowotnej nad umierającymi, takiej, która zmniejszyłaby ich cierpienia i zapewniła odpowiednią pomoc.
Oszczędzanie na emeryturę może się wydawać niemożliwe, zwłaszcza jeśli twoje rachunki piętrzą się pod sufit. Jednak, choć dziś ponosisz różne koszty, wcale to nie znaczy, że nie powinieneś planowo przygotować się na przyszłość.
Dla osiągnięcia sukcesu i szczęścia niezbędne jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego i taki poziom oszczędności, który nam to zapewni. Niezbędna jest zamiana sposobu myślenia z konsumpcyjnego na rozsądnie prooszczędnościowy. We wszystkim należy jednak zachować umiar i nie zmieniać oszczędzania w skąpstwo. Pamiętajmy o przestrodze Beniamina Franklina "żeby oszczędzając zatyczkę, nie zmarnować zawartości beczki".
Społeczeństwa na świecie szybko się starzeją. W 2030 r. 65 lat lub więcej będzie już miała np. jedna piąta Amerykanów. Inżynierowie i eksperci od zdrowia szukają więc nowych sposobów na zapobieganie wypadkom starszych osób w ich domach. Mają nadzieję, że dzięki temu mniej seniorów będzie musiało przenosić się do domów opieki.
W USA Wielka Recesja nie oszczędziła nikogo, jednak najmocniej odbiła się na tzw. milenialsach (urodzeni w latach 1980 - 1995). To ich dotknęło największe bezrobocie, co, jak dowodzą naukowcy, na zawsze obniży ich płace. Jednocześnie, wysokość długu studenckiego skoczyła do rekordowych poziomów.
Osoby w średnim wieku często pomagają jednocześnie swym rodzicom i dzieciom. W miarę, jak rośnie długość naszego życia, w takiej sytuacji będzie coraz więcej osób. Im szybciej zaczniemy planować naszą przyszłość, uwzględniając to, że staniemy się częścią „pokolenia kanapkowego”, tym lepiej.
Naszym zdaniem, w ciągu minionych 3 dziesięcioleci zachowanie rynku i podejście branży inwestycyjnej do edukacji inwestorów zawiązały spisek, by wykreować środowisko, które jest skrajnie niebezpieczne dla wielu ludzi na emeryturze i tych, którzy na nią wkrótce przejdą.
Dziedziczenie to dla 50-latka upokarzający sposób na uzyskanie emerytury. „Tłusty spadek może okazać się najlepszym rozwiązaniem dla generacji, która dorastała pod rządami Margaret Thatcher, skoro perspektywa przyzwoitych dochodów na emeryturze jest coraz bardziej ponura”, pisze Financial Times.
Zdolności finansowe, czyli umiejętność zarządzania pieniędzmi stosownie do potrzeb i oczekiwań, to jedna z pierwszych rzeczy, które tracimy, gdy dopadną nas łagodne zaburzenia poznawcze, problemy z myśleniem i pamięcią. Łagodne zaburzenia poznawcze mogą być wczesnym objawem choroby Alzheimera i występują u około 5,4 mln Amerykanów (oraz u 22% tych w wieku co najmniej 71 lat).
Większość z was ma pewnie na swoim komputerze jakiś arkusz kalkulacyjny. Dzięki temu, znalezienie odpowiedzi na wiele finansowych pytań jest stosunkowo łatwe. Ale co z tymi odpowiedziami, których arkusz nie obejmuje? Co, jeśli z arkusza jasno wynika, że powinniśmy zrobić jedno, a wolimy zrobić coś innego?
Siła mięśni to jeden z kluczy do zdrowego starzenia się, jednak po 40-tce masa mięśniowa praktycznie już tylko maleje, zwłaszcza w przypadku ludzi prowadzących siedzący tryb życia.
Są "bezdomni" na własne życzenie, a wszystko co mają mieści się w walizce. Przy tym małżonkowie z Kalifornii nie mogliby być szczęśliwszymi ludźmi niż są teraz.
Trzy lata temu, w wieku 65 i 70 lat, Tim i Lynne Martin postanowili zostać nomadami. Sprzedali swój dom w Kalifornii i wszystkie rzeczy, poza tymi, które zmieściły się w liczącym 15 m kw. składziku, po czym wyruszyli na włóczęgę po świecie.