Jukka - naturalnie oczyszcza organizm

Jukka ( rodzina agawowatych) pochodzi z cieplejszych rejonow USA, Meksyku i Karaibów. Wykazuje dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ze względu na swoje właściwości stosowana jest w medycynie naturalnej. Wyciąg z jukki zawiera m.in.: saponiny, antyoksydanty, enzymy, resweratrole.

Dzięki tym związkom jukka korzystnie oddziałuje na organizm ludzki. Jej podstawową zaletą jest funkcja detoksykacyjna. Wyciąg z jukki oczyszcza organy wewnętrzne z toksyn. Aktywne enzymy rozpuszczają zalegające w fałdach jelit trucizny, dzięki czemu nie przenikają one do innych narządów wewnętrznych. Przyczyniają się one do regeneracji błony śluzowej jelit, co wpływa na szybszą odnowę korzystnej flory bakteryjnej. Kurację z jukki poleca się osobom z zespołem nieszczelnego jelita, zaburzeniach trawienia i zapaleniem okrężnicy. Po dogłębnym oczyszczeniu jelit z różnych, trujących substancji enzymy zaczynają oczyszczać kolejne organy wewnętrzne, kości i stawy.

Zawarte w juce saponiny są skuteczne w leczeniu stawów i kości. Indianie często aplikowali maści z jukki na bóle reumatyczne oraz osobom ze sztywnością stawów. Oprócz tego, że jukka uzupełnia mikroelementy potrzebne stawom i kościom, redukuje ból związany z ich schorzeniem.

Jukka wpływa korzystnie na układ trawienny. Przyspiesza przemianę materii, polepsza trawienie i wchłanianie substancji odżywczych. Dzięki odtrutym jelitom umożliwia wydalanie toksyn z komórek tłuszczowych. Zmniejsza to widoczność cellulitu i jest szczególnie wskazane osobom otyłym i z dużą nadwagą. Obniża ona również poziom cholesterolu frakcji LDL, który jest odpowiedzialny za wiele schorzeń, między innymi nadciśnienie, stany zawałowe i miażdżycę.

Wyciąg z juki wpływa korzystnie na cały organizm człowieka. Regeneruje poszczególne narządy, stawy i kości, wpływa na poprawę samopoczucia. Dzięki zawartości resweratroli poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci, wpływa na aktywność psychiczną i fizyczną. Antyoksydanty przyczyniają się do zapobiegania zmarszczkom, przebarwieniom skórnym oraz niwelują ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych.

Kuracja wyciągiem juki jest szczególnie polecana osobom starszym, mającym problemy z koncentracją, pamięcią, bólami stawowo-kostnymi, osobom aktywnym, które mają częsty kontakt z różnym rodzajem toksyn egzogennych: zanieczyszczeniami powietrza, twardą woda, złą dieta oraz każdej innej osobie, odczuwającej zmęczenie, wyczerpanie organizmu, stany zapalne, infekcje, bóle głowy. Juki nie mogą jedynie stosować kobiety w ciąży, osoby ze sztucznym stawem (np. biodrowym) oraz dzieci.

OSTROŻNIE! ze względu na silne właściwości detoksykacyjne juki w pierwszych dniach należy ją stosować najlepiej w okresie urlopu lub weekendu. Podczas kuracji jukką mogą wystąpić biegunki, nadmierne oddawanie moczu, silne pocenie. Nie należy się tego obawiać, w końcu tymi drogami nasze ciało pozbywa się toksyn.

Wyciąg z jukki bez problemu możesz kupić w aptece. Zaleca się stosowanie 3 kapsułek na dzień w odstępach sześciogodzinnych. Dodatkowo, podczas kuracji należy pić przynajmniej 3 litry płynów dziennie. Kuracje można powtarzać 2 razy do roku.

 

 

Źródło: naturalneoczyszczanie.pl

Sieci społecznościowe

Tagi