Media głównego nurtu mylą się, co do (nie)mocy witamin.

Ostatnio media głównego nurtu z satysfakcją donoszą, że multiwitaminy nie mają żadnej wartości. „Sprawa zamknięta: nie należy stosować multiwitamin”, ogłasza Forbes. „Nowe badania rozwiewają mit multiwitamin”, informuje NBC News. Wszyscy odwołują się do jednego artykułu, opublikowanego w Annals of Internal Medicine, piśmie finansowanym przez firmy farmaceutyczne, konkurujące z producentami multiwitamin.

Media nie wspominają jednak o tym, że farmaceutyki, w konfrontacji z pytaniami kierowanymi pod adresem witamin (Czy wpływają na funkcje poznawcze? Czy zwalczają choroby serca?) mogłyby polec na całej linii. Nie tylko nie działają, ale przy okazji potrafią zabić.

Media nie donoszą o nieskuteczności farmaceutyków, ponieważ te nie podlegają takiej kontroli, jak suplementy diety. Funkcjonujący obecnie, wypaczony system medycyny tradycyjnej i nauki, a także propaganda „pharmy” sprawiają, że nie trzeba dowieść skuteczności leku, by go reklamować. Nie ma naukowych dowodów na to, że chemioterapia hamuje rozwój raka, że środki przeciw ADHD przywracają zdrowie dzieciom, a antydepresanty leczą depresję. Czasopisma medyczne i media głównego nurtu robią jednak wokół nich mnóstwo szumu, nie przejmując się, czy te leki i terapie działają i są bezpieczne.

Tym samym, pojawiają się groźne, podwójne standardy: nie sprawdza się, czy leki faktycznie leczą, natomiast multiwitaminy podlegają drobiazgowej kontroli. Na dodatek, testuje się tanie, syntetyczne witaminy niskiej jakości, z pominięciem minerałów, przez co wyniki badań są negatywne. Nie przypadkiem te marnej jakości chemikalia produkowane są przez firmy należące do biznesu farmaceutycznego. Wytwarza się je właśnie po to, żeby oblały wszystkie testy. Wspomniany artykuł to raport z badań, w których zajęto się, m.in., syntetyczną, wyizolowaną witaminą E (od dawna wiadomo, że jest toksyczna). Nie wzięto jednak pod uwagę jej innych, bogatszych postaci, takich jak tokoferole czy zawierające ją koncentraty roślinne, dobroczynnie oddziałujące na serce. Podobnie przebadano beta karoten – jako syntetyczny środek chemiczny a nie składnik jedzenia, np. marchwi. Takie badania dowodzą, co najwyżej, że syntetyczne witaminy szkodzą.

Media głównego nurtu, używając dziennikarskich sztuczek, szerzą żywieniową dezinformację. Nie oddzielając tanich, syntetycznych preparatów od wysokiej jakości multiwitamin, produkowanych na bazie żywności. Naukowcy nie testują naturalnych suplementów diety, nie badają superpokarmów w proszku czy koncentratów roślinnych. Produkty te zawierają składniki odżywcze i minerały organiczne: to, czego organizm oczekuje w spożywanym jedzeniu. Ich korzystny wpływ jest fenomenalny: naprawdę poprawiają stan zdrowia i przeciwdziałają chorobom. Lecz naukowcy, opisujący wyniki swych testów w pismach finansowanych przez przemysł farmaceutyczny nigdy nie wezmą pod lupę wysokiej jakości multiwitamin i suplementów diety. Bo wtedy wyniki ich badań byłyby zbyt pozytywne!

Ważniejsze jest jednak pytanie o szkodliwość syntetycznych leków. Już syntetyczne witaminy negatywnie wpływają na zdrowie, ale skutki działania syntetycznych leków są wręcz katastrofalne. Wiele z nich jest zwyczajnie śmiercionośnych. Takie preparaty, jak IPP, statyny, leki na nadciśnienie, cukrzycę, alzheimera czy osteoporozę, sporządzane są z myślą o ingerencji w ludzką fizjologię. Blokują niektóre procesy chemiczne w organizmie, by kontrolować objawy choroby (nie lecząc jednak jej przyczyn). Wysokiej jakości suplementy diety i tzw. superpokarmy mają natomiast za zadanie przeciwdziałać przyczynom chorób, jeszcze zanim wystąpią objawy. Dlatego to właśnie te produkty, a także zioła lecznicze i koncentraty żywności, skutecznie zapobiegają schorzeniom, natomiast czysto chemiczne leki - nie. Te ostatnie maskują objawy, pozwalając tym samym na nasilanie się czynników wywołujących schorzenie. Dlatego np. osoba, która odstawia leki na nadciśnienie, doświadcza nagłego skoku ciśnienia krwi. Przyjmowany preparat jedynie wpłynął na jej fizjologię, dając sztuczny i przemijający efekt.

 

 

 Na podst. Mainstream Media Has Got It Wrong When It Comes To The Power Of Vitamins, Mike Adams, Natural News

 

Sieci społecznościowe

Tagi