Pierwszy krok: pozbyć się trucizn

Po przebytej kuracji antybiotykowej organizm musi w pierwszej kolejności pozbyć się skutków ubocznych leków i wszystkich obciążających trucizn. Aby wydalić skutecznie wszystkie szkodliwe pozostałości, należy wspomagać organy, które odpowiadają za czynności wydalnicze (nerki, wątroba, skóra). W przeciwnym razie substancje szkodliwe będą przemieszczać się w organizmie i osadzać to w jednym miejscu, to w innym, ale nie znajdą ujścia poza ciało. W transporcie trucizn cztery obszary mają szczególne znaczenie:

  • Wątroba i żółć biorą udział w wydalaniu trucizn. Ich działanie wspomoże mniszek pospolity (korzeń i zielone części rośliny), ostropest plamisty, piołun (uwaga gorzki!) oraz karczoch.
  • Wydalanie trucizn przez skórę można wspomagać ziołami, które działają napotnie: kwiaty z czarnego bzu, liście lipy, korzeń łopianu, bratek (fiołek trójbarwny).
  • Wydalanie trucizn przez nerki wspomoże liść brzozy, nawłoć oraz pokrzywa i skrzyp (zielone części obu ziół).
  • Do wiązania substancji trujących nadają się rośliny zawierające glikozydy siarkowe, takie jak rukiew wodna, czosnek i czosnek niedźwiedzi. 

 

Sok z karczocha z witaminą C -suplement diety, standaryzowany na zawartość cynaryny. Karczoch wspiera zdrowie wątroby oraz dróg żółciowych. Pomaga utrzymać właściwy poziom cholesterolu we krwi. Wspiera prawidłowe funkcje przewodu pokarmowego wpływając na poprawę trawienia Dodatkowo karczoch wspomaga metabolizm tłuszczów w organizmie, dając wsparcie w walce ze zbędnymi kilogramami. Witamina C poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego i zmniejsza zmęczenie.

 

 

 

 

 

Żródło: Roślinne Antybiotyki sekretna broń natury, Aruna M. Siewert, Wydawnictwo JEDNOŚĆ, Kielce 2015

Sieci społecznościowe

Tagi