Trzy rzeczy do zrobienia, zanim kupisz nieruchomość

Oto trzy rzeczy, które powinieneś zrobić, zanim zawrzesz jakąkolwiek transakcję na rynku nieruchomości, niezależnie od panującej na nim sytuacji.

1. Horyzont czasowy i cele inwestycyjne

Najpierw, jak w przypadku każdej inwestycji, powinieneś ustalić, jaki jest twój horyzont czasowy. Na przykład, czy planujesz zarobić na sprzedaży tej nieruchomości w ciągu najbliższego roku? Jeśli tak, musiałbyś założyć, że w tym czasie rynek będzie miał się lepiej, niż obecnie. Czy oceniłeś już istniejące ryzyko? A może, dla odmiany, będzie to dla ciebie zakup na czas emerytury, długoterminowa inwestycja, dzięki której nie będziesz musiał zawracać sobie głowy cyklami na rynku i przelotnymi fluktuacjami? Zrozumienie własnych oczekiwań i potrzeb związanych z płynnością finansową pomoże ci ocenić, czy dana nieruchomość jest dla ciebie odpowiednia.

2. Wpływ na twoje plany finansowe

Jak ta transakcja wpłynie na twoje plany finansowe? Czy stać cię na kredyt hipoteczny, zapłacenie podatku od własności, na ubezpieczenie i utrzymanie domu? Czy będziesz musiał zacisnąć pasa, by nabyć tę nieruchomość? Jeśli tak – to jak mocno? Co, jeśli stracisz pracę? Czy ten zakup przesunie moment, w którym przejdziesz na emeryturę? Z drugiej strony, jeśli sprzedałbyś teraz ten dom za dobrą cenę, co zamierzasz zrobić z uzyskanymi w ten sposób pieniędzmi? Czy planujesz przenieść się w tańszą okolicę i kupić dom, płacąc gotówką, aby nie musieć brać kredytu hipotecznego?

3. Profesjonalna pomoc

Dobry i doświadczony agent nieruchomości wart jest swojej prowizji. Przyłóż się, by znaleźć taką osobę, której będziesz mógł zaufać, i która zadba o twoje interesy. Powinna być obeznana z sytuacją rynkową w okolicy, tak by móc ci zapewnić analizę porównawczą, statystyki ofert i dobrze uzasadnioną poradę co do momentu, w którym najlepiej będzie kupić nieruchomość albo ją sprzedać.

 

Na podst. Three Things to Do Before Buying Real Estate, Michelle Perry Higgins, The Wall Street Journal

 

Sieci społecznościowe

Tagi