Twoja skóra Ci za to podziękuje!

       Dzięki swemu wielostronnemu działaniu olejek drzewa herbacianego nadaje się do pielęgnacji skóry ciała. Wspomaga dobre ukrwienie. Wnika głęboko w skórę, dzięki czemu może regulować określone czynności skóry, zaopatrywać komórki w tlen i w ten sposób przyczyniać się do prawidłowego napięcia skóry i utrzymania młodzieńczego jej wyglądu.

     Olejek wspomaga regenerację zmęczonej i zniszczonej skóry, może łagodzić szkodliwe wpływy środowiska i promieni słonecznych oraz przyczynić się do zwolnienia procesu starzenia się skóry.

     Olejek drzewa herbacianego sprawdza się przy pielęgnacji skóry normalnej, ale szczególnie, dzięki swemu grzybobójczemu, antywirusowemu i antybakteryjnemu działaniu, do pielęgnacji skóry problematycznej: skóry szare, źle dokrwionej, skóry wrażliwej, skóry tłustej, z trądzikiem, skłonnej do wyprysków trądzikowych i zaskórników, czyraków i ropieni, skłonnej do wypryszczek i wysypek skórnych.

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego w pielęgnacji skóry problematycznej?

  • Wzbogacanie kosmetyków - możesz dodać kilka kropel olejku do kosmetyków, których używasz na co dzień, aby wzmocnić ich działanie.
  • Leczenie wyprysków - nałóż przy pomocy wacika olejek z drzewa herbacianego w nierozcieńczonej formie bezpośrednio na zmienione miejsca na twarzy, dekolcie, ramionach, plecach.
  • Parówka twarzy – parówkę przygotowuje się dodając 3-4 krople olejku drzewa herbacianego do miski z gorącą wodą: przez parę minut (5-10min.) trzymać twarz nad parą (UWAGA: para nie może być zbyt gorąca – nie poparzyć twarzy, dobrze zamknąć oczy), dla uzyskania lepszego efektu można nakryć głowę ręcznikiem.

Źródło: Janik-Ramus Elżbieta, Olejek drzewa herbacianego – właściwości i zastosowanie, wyd. „Ramix”, Kraków 2009.

Sieci społecznościowe

Tagi