Wszystko jest dziełem świadomości

Odkąd urzekły mnie cudowne moce wody, miałem okazję widzieć i badać wiele rodzajów wody z całego świata. Każda próbka wody, zależnie od rejonu świata, z którego pochodzi, ma swoje własne, niepowtarzalne i piękne cechy.

Widzę tez, jak bardzo zanieczyszczona staje się oda na Ziemi. Wspomniałem, że z powodu odkażania chlorem nie ma w Japonii wody kranowej, która byłaby zdolna do tworzenia pełnych, regularnych kryształów. Chlor, wprowadzony na początku dwudziestego wieku w Londynie, stosuje się w Japonii już od Ponad pięćdziesięciu lat.

W przeciwieństwie do wody kranowej, woda źródlana, woda z górnych odcinków rzek i z innych źródeł naturalnych tworzy piękne kryształy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że większość wody, która obecnie wypływa z ziemi na powierzchnię, spadła z chmur ponad pięćdziesiąt lat temu - mniej więcej wtedy, gdy industrializacja Japonii dopiero się rozpoczęła.

Zanieczyszczenie wody deszczowej osiągnęło skalę globalną. Próbowałem fotografować kryształy wody pochodzącej z japońskiego miasta, w którym jest zanieczyszczona dioksyną, ale nie udało mi się uzyskać nawet cienia kryształu. Krążenie odpadów przemysłowych powoduje zanieczyszczenie wody i rozprzestrzenianie się toksyn na cały świat.

Jest jednak nadzieja. Mieszkańcy miasta, w którym woda zanieczyszczona została dioksyną, bardzo się zainteresowali jej ochrona. Teraz z roku na rok woda ta coraz łatwiej tworzy kryształy.

Źródłem zanieczyszczeń jest ludzka świadomość. Za wszelką cenę chcemy wieść wygodne i dostatnie życie. ten egoizm doprowadził do zanieczyszczenia środowiska na skalę globalną.

Dzięki fotografiom kryształów przekonaliśmy się, że woda jest zwierciadłem ludzkiej duszy. Jak wyglądają nasze dusze - i jak powinny wyglądać? Także i na te pytania może odpowiedzieć woda.

W jakim kierunku zmierzamy? Jaka jest nasza rola w ochronie planety? Możemy się nad tym zastanawiać, dopiero gdy uznamy wielkość człowieka. Może już pora zerwać z opinią, ze człowiek przynosi środowisku tylko zło. Sądzę, że nie doceniamy wrodzonych zdolności, jakie posiada każdy z nas. Mamy olbrzymią moc.

 

Źródło: Emoto Masaru, Tajemnice wody i jej wpływ na człowieka i naszą planetę, Wydawnictwo Medium 2004.

Sieci społecznościowe

Tagi