Dlaczego powinieneś jeść zdrowo?

Zdrowe jedzenie stało się modne. Wszyscy chcemy jeść zdrowo – czasami  tylko po to, by wrzucić zdjęcie posiłku na instagram i pochwalić się swoim trybem życia. I chociaż nieważne są pobudki, bo liczy się działanie, to gdzieś w tej całej modzie i szumie zapomnieliśmy o najważniejszym. Bo tak naprawdę, to dlaczego powinieneś jeść zdrowo?
ZDROWIE
Nie zapominajmy, że jemy po to, by żyć, a nie żyjemy po to, by jeść. Chociaż wizja rozkoszowania się każdym kęsem wszystkich przysmaków na świecie wydaje się być kusząca, powinniśmy pamiętać, że to nasze wybory kształtują to jacy jesteśmy. Czy znów borykamy się z tymi samymi problemami zdrowotnymi, czy tym razem dajemy sobie z nimi radę  - to wszystko zależy od nas. I, o dziwo, od naszego jedzenia.
Dlatego więc warto jeść zdrowo. Dbać o dietę bogatą w warzywa, owoce, białko i składniki, które są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Powinniśmy też zwracać uwagę na to, gdzie je kupujemy – nie od dziś bowiem wiadomo, że towar bezpośrednio od rolnika jest dużo zdrowszy, niż ten kupiony w markecie. Jedząc zdrowo pamiętajmy też o dobrych wyborach – rozejrzyjmy się i pomyślmy o lokalnych zakupach.
SYLWETKA
Nic tak nie pomaga utrzymać szczupłej, zgrabnej sylwetki jak zdrowa dieta. To właśnie ona – w połączeniu z ćwiczeniami – sprawia, że wyglądamy świetnie. Po co katować się jednoskładnikowymi dietami i liczyć każdą kalorię, skoro można jeść zdrowo i jednocześnie, właśnie dzięki temu, wyglądać świetnie?
DŁUGOWIECZNOŚĆ
Każdy z nas chciałby żyć długo. I chociaż naukowcy do tej pory nie wymyślili jeszcze sposobu, który by na to pozwolił, możemy być pewni, że zdrowa dieta jest tym, co przedłuży nam nasze życie. Jeśli nauczymy się wybierać odpowiednie produkty i będziemy umieli wprowadzić zasady piramidy żywienia do naszego życia, to jesteśmy też w stanie je znacznie wydłużyć. Bo jedząc zdrowo, jesteśmy zdrowi… a stąd już tylko krok do wieczności.
SAMOPOCZUCIE
Razem ze zdrowiem łączy się coś innego  - dobre samopoczucie. Ile razy słyszeliśmy zasadę ” w zdrowym ciele zdrowy duch” ? No właśnie! Jedząc lokalne produkty, szykując sobie zdrowe, pełnowartościowe posiłki stajemy się szczęśliwszymi ludźmi, którzy mają więcej sił do działania. Czy to nie wspaniałe?
 
Marta Hennig
www.martapisze.pl

Sieci społecznościowe

Tagi